• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

КМДА навмисне затягує покупку 5-го цеху і будівництво Шулявської розв'язки, — Фесенко

Купівля 5-го цеху "Першого Київського машинобудівного заводу" (завод "Більшовик"), на місці якого планується побудувати з'їзд з шулявського шляхопроводу, затягується з боку Київської міської державної адміністрації, щоб збільшити бюджет на реалізацію проєкту

Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй фейсбук-сторінці пише Володимир Фесенко, керівник центру політичного аналізу "Пента".

За словами експерта, згідно з планом викупу обʼєкта, який був розроблений КМДА і заводом за підтримки Фонду держмайна (орган управління "Більшовика"), київська влада понад рік тому мала прийняти рішення про викуп цеху за вартістю, визначеною оцінювачем на замовлення КМДА. Після цього дозвіл на придбання будівлі повинен був дати суд, оскільки через значні борги на все майно заводу накладено арешт.

"Замість пришвидшення процесу та виконання спільно розробленого плану КМДА вдалася до маніпуляцій. Київська рада і досі не прийняла рішення про придбання будівлі 5-го Цеху для будівництва Шулявської розв'язки (хоча мала б це зробити ще більше року тому). Формальна причина такого затягування полягає в тому, що КМДА вважає завищеною оцінку будівлі цеху у 240 млн грн з ПДВ, зроблену на замовлення самої КМДА, та вимагає повторної експертизи в суді.Водночас КМДА поширює м'яко кажучи неправдиву інформацію щодо оцінки Цеху №5. Представники влади міста стверджують, що Фонд оцінив будівлю у 700 млн гривень. Але в ФМДУ кажуть, що це не відповідає дійсності та є спробою перекласти відповідальність за затягування добудови розв'язки. Тобто КМДА, з одного боку, публічно звинувачує Фонд в затягуванні процесу, а з іншого боку, одночасно сама блокує судовий процес та висуває неадекватні вимоги для зниження вартості будівлі нижче ринкової", — пише Фесенко.

Причиною таких дій, на його думку, може бути бажання додатково підвищити вартість будівництва розвʼязки з боку КМДА.

"Як пояснити такі парадоксальні дії міської влади Києва? Фахівці, знайомі з такими ситуаціями, кажуть, що найбільш просте пояснення полягає в тому, що затягування будівництва дозволяє збільшити його вартість і, відповідно, заробити набагато більше. За час будівництва, вартість реконструкції шляхопроводу зросла у понад 3 рази — з 599 млн грн до 1,99 млрд грн. За такі гроші можна погратися і в затягування будівництва, і в політичні конфлікти з ФДМУ. Ось вона формула українського бізнес-корупційного парадоксу (це не звинувачення, це — припущення) – процес важливіше результату!", — вважає Фесенко.

Нагадаємо, потреба в будівництві нової розвʼязки виникла у 2017 році після падіння Шулявського шляхопроводу. В кінці 2019 року КМДА звернулася до заводу "Більшовик" для придбання 5-го Цеху.

    Реклама на dsnews.ua