• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Кіберполіція викрила 17-річного хлопця на підробці застосунку "Дія"

Правоохоронці викрили 17-річного хлопця, який створив імітовану версію застосунку "Дія". Вона дозволяла оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або фальшиве посвідчення водія

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив у Facebook, передає "ДС".

"Багаті талантами українці. Шкода, що свої здібності використовують в злочинних цілях. Минулого тижня ми обговорювали юного умільця, який створив фейкову "Дію". Як виявилося, він такий не один. Кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив "Дію", а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч осіб", — написав він.

Голова НПУ зазначив, що через чати можна було за 200 грн отримати доступ до фейкової Дії, а 300 грн – оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19, а за 100 грн – фальшиве посвідчення водія.

За словами Клименка, система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітаційну вебсторінку додатку "Дія", і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе.

Крім цього, вебплатформа показувала підробний QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації.

"Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання", — додав Клименко.

Як повідомляла "ДС", раніше шахраї створили фейковий додаток "Дія". Мета — створювати підробки COVID-сертифікатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua