• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Київрада зажадала від Зеленського зупинити політичні репресії проти Порошенка, активістів і волонтерів

Київська міська рада звернулася до президента Володимиру Зеленському з вимогою припинити переслідування та репресивні заходи щодо п'ятого президента Петра Порошенка, громадських лідерів, волонтерів, військовослужбовців, активістів Евромайдана
Реклама на dsnews.ua

За відповідний проект рішення сьогодні на позачерговому засіданні проголосували 68 депутатів Київради, інформує "ДС".

"Наша країна є частиною цивілізованої Європи і поділяє європейські цінності, зокрема повагу до демократичних принципів, верховенства закону, прав і основних свобод людини. Але відверта політична цькування Петра Порошенко не має нічого спільного зі справедливістю і демократією. Так само нічого спільного з встановленням справедливості немає і у виробництвах, які ведуться відносно громадських лідерів та активістів Евромайдана", - заявив депутат Київради від "Солідарності" Вадим Сторожук, представляючи проект звернення.

У тексті звернення зазначається, що "політичні переслідування, розправи над громадськими та опозиційними лідерами, активістами Евромайдана, репресивні дії силових структур, керівництво яких асоціюється з колишнім режимом Віктора Януковича, тотальне домінування в інформаційному просторі проросійського наративу - це свідчення того, що Україна в черговий раз опинилася перед великими політичними потрясіннями".

Депутати Київради закликали главу держави прислухатися до численних звернень міжнародних партнерів України та світової громадськості, які вважають, що дії, спрямовані на невмотивовані і упередження переслідування, дискредитують Україну.

"Я, як секретар міської ради, категорично виступаю за те, щоб депутати займалися благополуччям громадян у місті Києві. Але Київрада точно не буде стояти осторонь, коли в країні почалися політичні репресії. Я дуже багато чув в цьому сесійному залі запитань від наших колег, особливо після Майдану, що стосуються патріотизму, віри в місто і віри в країну. Саме це рішення зараз є показником для кого це були порожні слова, а для кого це було важливо", - зазначив заступник міського голови, секретар Київради Володимир Прокопів.

Нагадаємо, в даний час відносно п'ятого президента України Петра Порошенка розслідується понад 20 кримінальних проваджень.

    Реклама на dsnews.ua