• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Київрада звернулася в поліцію через незаконну зміну межі столиці на користь області, — ЧЕСНО

Київська міська рада звернеться в поліцію про незаконну зміну кордону столиці на користь області — там вважають, що область самовільно відбирає в столиці частина Святошинського району — Біличанський ліс навколо смт Коцюбинське

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі громадського руху ЧЕСНО, передає "ДС".

Зокрема, депутати вважають, що рішення Київської обласної ради від 09.09.2021 № 114-05 VIII прийнято в умовах перевищення наданих законом повноважень.

"Саме так міськрада відреагувала на те, що Київська обласна рада з подачі обласної державної адміністрації нещодавно затвердила схему планування Київської області. На цій схемі область самочинно відбирає у столиці частину Святошинського району — Біличанський ліс навколо смт Коцюбинське. На мапі ця ділянка залита червоним кольором", — йдеться у повідомленні.

Секретар міськради Володимир Бондаренко зауважив, що межі столиці востаннє були змінені у 1989 році, коли до Києва включили Осокорки. Відтоді межі залишалися незмінними й мають бути внесені у Держгеокадастр.

"Тобто посадові особи Держгеокадастру, які не вносять межу, діють у позаправовий спосіб", — резюмував Бондаренко.

Активісти, які 12 років захищають Біличанський ліс від забудовників, здивовані таким рішенням області, оскільки вона зазіхнула на територію НПП "Голосіївський", межу якого раніше вже погодила з Києвом.

Відповідно до ст. 85 Конституції України, утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів належить до повноважень Верховної Ради України.

Закон України "Про столицю України — місто-герой Київ" визначає, що межі Києва встановлює Верховна Рада України за поданням Київської міської ради, погодженим з відповідними радами, з урахуванням історичних, соціально-економічних та інших особливостей території відповідно до чинного законодавства.

Що стосується розроблення та затвердження схем планування територій, то обласна рада має на це право виключно на своїй території відповідно до вимог ст. 11 закону "Про основи містобудування".

Боротьба за Біличанський ліс триває з 2008 року. На думку депутатів селищної ради Коцюбинського, ліс входить до меж цього населеного пункту. Селищна рада дозволила вирубку дерев і передала частину лісу приватним структурам під забудову.

У 2014 році Вищий адмінсуд задовольнив позов прокуратури Київської області про визнання протиправним та скасування рішення Коцюбинської селищної ради, яким передано ЖБК "Біличанка" 109 га Біличанського лісу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua