• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кислиця повідомив про зацікавленість України у контактах Росії з США

Для України є дуже важливим, щоб президент США Джо Байден у розмові з російським лідером Володимиром Путіним 13 квітня доніс позицію Києва щодо ескалації на Донбасі та провокацій Росії біля кордонів нашої країни

Сергій Кислиця
Сергій Кислиця / 24 канал
Реклама на dsnews.ua

Про це у Нью-Йорку сказав постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«Україна зацікавлена, аби США контактували з Росією, інакше ситуація була б тупикова», — зазначив він.

На думку дипломата, Байден нині неготовий вести розмову про відвідання Москви чи приймати у Вашингтоні Путіна. Тому вирішено запропонувати Москві провести зустріч на «нейтральній території». Це, за словами Кислиці, може бути зустріч на полях якогось міжнародного заходу або й у двосторонньому форматі.

«У будь-якому разі, аби така зустріч відбулася, їй передуватиме тривала підготовка з її змістовного наповнення, — зазначив дипломат. — Не думаю, що Вашингтону цікаві експромти».

«Нинішня ситуація розглядається як загроза регіональній безпеці, тобто така, що несе загрозу всьому Чорноморському регіону та Європі», — сказав він.

Водночас, за його словами, розгляду ситуації в ООН «логічно передує застосування можливостей регіональних організацій». Зокрема, зазначив Кислиця, нині на рівні ОБСЄ задіяно Віденський документ, відповідно до якого країна, що його підписала, може затребувати від іншого підписанта пояснення в разі переміщення військ або інших дій, пов’язаних з військовою активністю. Проте, нагадав він, у 2014 році Москва таку вимогу проігнорувала.

За його словами, Київ постійно координує дії закордонних дипломатичних установ щодо посилення військової активності Росії уздовж кордону з Україною. Україна, відзначив він, підтримує тісний контакт зі США та європейськими членами Ради Безпеки ООН.

Як повідомляла "ДС", 13 квітня відбулася телефонна розмова президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна. Американський лідер, зокрема, запропонував провести зустріч на вищому рівні в якій-небудь третій країні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua