• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Китайці пообіцяли повернути Україні гроші за неефективну вакцину від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Якщо ефективність китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac буде менше 70%, компанія-виробник компенсує Україні всі кошти, витрачені на її закупівлю

Таку заяву зробив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов, інформує "ДС".

"Ефективність продукції на момент постачання має бути підтверджена на рівні не менше 70%. Відповідний аналіз повинен бути підтверджений від компанії-виробника. Якщо компанія не буде відповідати цим стандартам, то вона відшкодовує кошти в повному обсязі. Фінансово ми повністю захищені і у нас є банківська гарантія на це", — сказав Степанов.

За його словами, для затвердження вакцини більшістю медичних регуляторів світу, в тому числі і Всесвітньою організацією охорони здоров'я, її ефективність повинна становити вище 50%. Україна ж при укладанні договору про постачання вакцини Sinovac заклало вимога до її ефективності на рівні не менше 70%.

Як повідомляла "ДС", 12 січня бразильський Інститут Бутантан уточнив дані про ефективність вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac, яку хоче закупити Україна. За даними університету, загальна ефективність вакцини виявилася близько 50,4%.

У той же час фармацевтична компанії Pfizer оголосила про 95-відсоткової ефективності вакцини від COVID-19, створеної спільно з BioNTech.

    Реклама на dsnews.ua