• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Киву можуть змусити повторно захистити дисертацію в іншому вузі

Кандидатська дисертація народного депутата від партії "Опозиційна платформа — За життя" Іллі Киви може бути відправлена на "глибинну перевірку". Можливо, йому доведеться пройти повторний захист наукової роботи

Ілля Кива
Ілля Кива
Реклама на dsnews.ua

Про це OBOZREVATEL сказав радник міністра внутрішніх справ України, доктор філософії в галузі "Право" Володимир Мартиненко, передає "ДС".

"З огляду на великий суспільний резонанс, я припускаю, що експертна рада відправить роботу Киви на повторну експертизу, тобто на повторний захист", — зазначив він.

За його словами, якщо під час написання експертного висновку виникають певні сумніви, "роботу відправляють на повторну експертизу. Повторний захист проходить уже в іншій спецраді якогось іншого вузу".

"Чи зможе Ілля Кива довести, що це його робота, що він у цьому розбирається, що там є наукові статті — це буде вже з'ясовано в результаті цієї глибинної перевірки. Але у мене є сумніви, що в результаті всіх цих процесів Іллі Киві присвоять наукове звання "кандидат наук", — додав Мартиненко.

Говорячи про дисертацію Киви, він зазначив, що напрацювання, викладені в ній, можуть "не зовсім відповідати дійсності". Зокрема, йдеться про впровадження результатів наукових досліджень "на підприємствах, установах, організаціях, в законотворчій, викладацькій діяльності".

Мартиненко пояснив, що дисертаційна робота потрапляє до спецради після проведення всіх експертиз, а значить, її не слід звинувачувати в спотворенні фактів.

"Часто ми намагаємося звинуватити членів цієї спеціалізованої вченої ради в тому, що вони щось перекрутили, але насправді їм приходить якийсь пакет документів. Вони не перевіряють, наскільки ці документи є достовірними", — пояснив він.

За інформацією ряду ЗМІ, кандидатська дисертація, яку нардеп від ОПЗЖ Ілля Ківа захистив 26 квітня, має низку істотних недоліків, які нівелюють її наукову цінність. Також супровідні документи до неї — підроблені.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua