Києво-Печерська лавра започатковує акцію "Дзвін Пам’яті та Надії" на підтримку військовополонених
Починаючи з 5 грудня 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" започатковує традицію "Дзвін Пам’яті та Надії"
![](https://www.dsnews.ua/static/storage/thumbs/414x290/c/e8/9f8b6be7-a651e3cc5bd7bf4abfc5fd1cc6868e8c.jpg?v=2697_1)
Про це пише АрміяInform, передає "ДС".
Щодня на Великій лаврській дзвіниці, після загальнонаціональної хвилини мовчання, дзвонар битиме в найбільший Дзвін Лаври. Битиме 9 разів, символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до РФ дітей і дорослих.
"Дзвін Пам’яті та Надії" — це підтримка тим, хто чекає, сподівається на повернення, живе надією на справедливість. Щоб кожен, хто чутиме цей дзвін, згадував наших героїв та людей, які постраждали від найгіршої тиранії ХХІ століття — рашизму! Це символ єдності людей, які борються за справедливість і волю, зв’язку із тими, хто потребує визволення", — зазначають у заповіднику.
Вони наголошують, що удари дзвону мають лунати, допоки останній військовополонений не повернеться додому. Кожен, хто повертається з російського полону або депортації, матиме змогу долучитися до щоденної акції особисто.