• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Клименко дозволив поліцейським влаштовувати облави із перевірками COVID-сертифікатів у перехожих на вулиці

Поліцейські можуть зупиняти громадян на вулиці для перевірки наявності сертифікату про вакцинацію або інші COVID-документи для нібито "профілактики правопорушень"

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву в ефірі телеканалу ICTV зробив голова Нацполіції Ігор Клименко, повідомляє "ДС" із посиланням на "Українські новини".

"Поліція може зупинити людину на вулиці (для перевірки сертифікату про вакцинацію)", — заявив Клименко

За його словами, поліція нібито має на це законне право, оскільки згідно із Законом "Про Національну поліцію", поліцейські мають проводити профілактику як кримінальних злочинів, так і адміністративних правопорушень.

"Є постанова Кабінету Міністрів України, яка дає право працівникам поліції перевіряти COVID-сертифікати та дотримання карантинних режимів. Є стаття 117 Конституції України, яка говорить про те, що рішення, розпорядження та постанови Кабінету Міністрів обов'язкові до виконання. Кабінету Міністрів України та роз'яснюємо ці норми громадянам", — пояснив Клименко.

Він додав, що поліція перевіряє громадян на наявність COVID-документів вибірково.

"Іноді люди починають агресувати на законні вимоги працівника поліції. Ми намагаємося реагувати толерантно. Ми почали все з профілактики та пояснень, чому проводяться перевірки і які у нас є повноваження. Утім, окремі громадяни хочуть висловити власну точку зору, яка, як правило, перекриває спільну проблему держави", — зазначив Клименко.

За словами голови Нацполіції, мета поліції допомогти лікарям досягти колективної безпеки та імунітету.

Своєю чергою міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтримав керівника поліції та зазначив, що перевірки громадян на вулиці законні, оскільки кожен із громадян є потенційним носієм вірусу і може порушувати режим самоізоляції.

Як повідомляла "ДС", в Україні за 8 листопада зафіксували 833 смерті від COVID-19, що є максимумом за весь час пандемії.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua