• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Клімкін назвав загрози для світу від "обнулення" Путіна

Реклама на dsnews.ua
Зміни в Конституцію Росії, які передбачають розширення повноважень президента Володимира Путіна, можуть призвести до нової зовнішньої агресії Кремля з-за внутрішніх проблем в РФ

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Він не просто залишається керівником країни, його влада нині більше схожа на царську, ніж президентську, оскільки жоден глава цивілізованої держави не може, наприклад, скасовувати вето двома третинами голосів у парламенті. А він тепер може за рахунок ручного Конституційного суду. Те, що він може робити, призначаючи і впливаючи на призначення всіх суддів, все, що відбувається в Росії, дає йому силу, якої немає в жодного цивілізованого керівника", - сказав він.

Клімкін вважає, що із-за внутрішніх проблем Росії є великий ризик, що влада спробує компенсувати їх шляхом зовнішньої агресії.

"Путін буде залишатися у владі. Раніше він був головним "смотрящим" і гарантом, а зараз дійсно буде мати владу, яка нагадує царську. І зараз він знаходиться у непростій ситуації, так як внутрішні проблеми нашаровуються, вони не мають простих або популярних рішень, тому шанс на те, що він буде намагатися балансувати за рахунок зовнішніх ескалацій або провокацій, дуже високий ", - переконаний екс-міністр.

Нагадаємо, референдум про внесення поправок у Конституцію проводився 25 червня - 1 липня.

У голосуванні, згідно з даними ЦВК РФ, брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%. У Кремлі результати голосування назвали тріумфом.

4 липня нова Конституція РФ з усіма правками вступила в силу.

    Реклама на dsnews.ua