• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Коболєв дав свідчення у справі клієнтів Джуліані

Реклама на dsnews.ua
Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв дав свідчення федеральним прокурорам у Нью-Йорку у справі Лева Парнасу та Ігоря Фрумана, клієнтів адвоката президента США Рудольфа Джуліані

На думку американських прокурорів, Парнас і Фруман могли намагатися замінити Коболєва на більш лояльну людину, якій був би корисним для їх власних бізнес-інтересів, передає "ДС" з посиланням на CNN.

Адвокат глави НАК Ланни Броєр заявив, що його клієнт добровільно спілкувався з представниками Мін'юсту США, зазначивши при цьому, що "поки немає доцільності коментувати цю справу".

Інтерес прокурорів до діяльності "Нафтогазу" вказує на можливе розширення звинувачень проти клієнтів Джуліані. Зараз їх звинувачують тільки в незаконному фінансуванні виборчої кампанії Трампа, зазначає CNN.

Раніше прокурори мали розмову з Андрієм Фаворовым, керівником інтегрованого газового бізнесу в "Нафтогазі". На їхню думку, саме Фаворова Парнас і Фруман хотіли бачити на посаді голови газової компанії.

Нагадаємо, 10 жовтня у США заарештували двох бізнесменів - Лева Парнасу та Ігоря Фрумана - уродженців України і Білорусі - які були спонсорами виборчої кампанії чинного президента США Дональда Трампа. Їх звинувачують у порушенні правил фінансування виборчих кампаній.

За даними ЗМІ, з кінця 2018 року Фруман і Парнас представили адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані кільком українським прокурорам для обговорення справи Хантера Байдена - сина "демократа", екс-віце-президента США Джзефа Байдена.

Фруман і Парнас лобіювали звільнення посла США в Україні Марі Йованович, яку Трамп зняв з посади цієї весни. За даними журналістів, Парнас і Фруман шукали зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським під час його інавгурації. Також є дані, що бізнесмени працювали на українського олігарха Дмитра Фірташа.

Додамо також, що днями Міністр енергетики США Рік Перрі, якого запідозрили у тиску на керівництво України з метою зміни глави "Нафтогазу", оголосив про завершення своєї роботи на цій посаді.

    Реклама на dsnews.ua