• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Коболєв озвучив претензії аудиторів до "Нафтогазу"

Реклама на dsnews.ua

У Державній службі аудиту за підсумками перевірки діяльності НАК "Нафтогаз України" з'явилося три претензії до компанії

Про це заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Є проєкт звіту, який я бачу, в ньому три основні претензії. Основна і головна — що "Нафтогаз" нараховує резерв сумнівної заборгованості, тобто з нами не розрахувалися, ми на цю суму зменшили суму нашого чистого прибутку. Це вимога українського закону. Є невелике зауваження, що ми дивіденди виплатили пізніше, ніж повинні були. І є зауваження, що ми повинні віддавати газ в більшому обсязі іншим компаніям, ніж "Нафтогаз", — сказав він.

У той же час, за словами глави НАК, ці зауваження є "лірикою", а є дві справжні причини претензій аудиторів.

"Перша причина — це борги. Ми підійшли впритул до зʼясування фактів, чому ці борги виникли, чому нас зобовʼязали продавати цей газ, хто в цьому винен і що з цим робити. Другий фактор ще більш примітивний. Чому, коли папери ще не оформлені офіційно і не потрапили в офіційні джерела — вони були терміново вкинуті в пресу? Тому, що відбувається візит президента в Лондон, там наші керівники говорять про залучення інвестицій. На цьому тлі створити негативний фон", — сказав він.

Коболєв вважає, що на компанію почалася інформаційна атака.

"Повторюся: формально ми діяли в рамках закону. Суперечки з приводу того, чи маємо ми право нараховувати резерв, йдуть вже років 5 як мінімум. Відповідно, це вкидання — це інформаційна атака, але ми частково і раді тому факту, що нарешті питання боргів потрапило в медійну площу й буде аналізуватися", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше Андрій Коболєв заявив, що розпочато три кримінальних провадження за фактами діяльності керівництва НАК "Нафтогаз".

    Реклама на dsnews.ua