• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Кочетков: Жоден топ-корупціонер не був притягнутий до відповідальності за каденції генпрокурора Костіна

Політичний експерт Олександр Кочетков заявив, що протягом майже двох років під керівництвом Андрія Костіна в Офісі генерального прокурора не було зареєстровано жодного випадку притягнення до відповідальності жодного з топ-корупціонерів. Він наголошує, що цього часу не спостерігається помітних результатів в його роботі на посаді

Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у Facebook, передає "ДС".

Кочетков нагадав про справу колишнього власника "Дельта банку" Миколи Лагуна, яка закінчилася строком давності, і за два роки діяльності Офісу генерального прокурора під керівництвом Андрія Костіна не було здійснено жодних зусиль для екстрадиції Лагуна в Україну або прискорення розслідування його справи. Лагуну звинувачують у завданні державі збитків на майже чверть мільярда гривень.

Також, на його думку, безрезультатним виглядає провадження щодо колишнього високопосадовця епохи Януковича Андрія Клюєва: прокурори завершили досудове розслідування, але вже рік нічого не чути про його справу. Клюєв безперешкодно виїхав з Києва і оселився у Росії, знявши санкції ЄС і скасувавши ордер на міжнародний розшук. Він живе у Росії, будуючи електростанції разом із братом Сергієм. Проте дії Клюєва не викликають інтересу у генпрокурора, немає жодних дій щодо розшуку та арешту їх міжнародних активів, які існують.

Схожа ситуація у справі Дмитра Фірташа: Офіс генпрокурора продовжує видачу підозр до керівників фірташевських облгазів, а сам олігарх розвиває нові бізнеси в Україні та зміцнює свій вплив у медіа. Провал спроби екстрадиції Фірташа експерти вважають "відвертим фіаско Костіна".

Кочетков вважає, що майже два роки керівництва Костіна у генпрокурорстві були марними. Правоохоронці регулярно затримують людей із корупційними грошима, але про їх подальшу долю мовчать. Це призводить до збереження системної корупції. У цій проблемі багато імен і посад, але одне з них — Андрій Костін.

Він також нагадав про часті закордонні відрядження генпрокурора, які мали призвести до успішних результатів для України на міжнародній арені, але і в цьому напрямку результатів не має.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua