• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кокс і Квасневський закликали Київ зупинити репресії проти Порошенка

Реклама на dsnews.ua

Колишній президент Польщі Олександр Квасневський та експрезидент Європарламенту Пет Кокс застерігають українське керівництво від політично вмотивованих кримінальних переслідувань опонентів

Про це йдеться у спільній заяві політиків, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Квасневський і Кокс нагадують, що в 2012-2014 рр. вони були членами моніторингової місії Європарламенту з неоднозначних кримінальних справ тодішньої влади проти політичних опонентів і були свідками вибіркової роботи судової системи.

Вони відзначають, що зараз у суспільній свідомості сформувалося очікування "посадок" топ-чиновників, які нібито вчинили злочини, але такі очікування не повинні замінювати собою верховенство права.

"Інформація, якою ми володіємо, свідчить про те, що починається тривожне сповзання стандартів, крок назад, що може перерости в перегляд досягнень Майдану. Політична боротьба має відбуватися, але на виборах, а в парламенті - шляхом дебатів. Політичні опоненти повинні сходитися в боротьбі на цих аренах, а не в суді. Наближення виборів посилює нашу стурбованість, оскільки ми бачимо, що з політичними опонентами борються через судову систему, а не у виборчих бюлетенях", - зазначають Квасневський і Кокс.

Якщо такий розвиток подій продовжиться, додають вони, першими його жертвами стануть українська демократія і верховенство права - ключові елементи в цінностях, які підкріплюють європейські та євроатлантичні прагнення України.

Квасневський і Кокс зазначають, що Україні потрібно посилювати, а не підривати свої антикорупційні органи, судова і правоохоронна система повинні залишатися незалежними, а вибіркове й політично мотивоване правосуддя "має залишитися явищем минулого, а не інструментом для майбутнього".

"Ми висловлюємо свою думку з почуття дружби, стурбованості і поваги. Мовчання в таких обставинах може сприйматися як згода, і ми не можемо мовчати", - підсумовують вони.

Як повідомляла "ДС", три кримінальних провадження, фігурантом яких був п'ятий президент Петро Порошенко, були закриті за відсутністю складу злочину. За словами генерального прокурора Ірини Венедиктової, щодо Порошенка розслідується близько 20 кримінальних проваджень.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що розслідування кримінальних справ щодо п'ятого президента Петра Порошенка псує імідж української держави.

    Реклама на dsnews.ua