• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Optimusagro Holding об'єднує під своєю торговою маркою мережу елеваторів

З метою підвищення контролю якості олійної сировини "Optimusagro Holding" об'єднує під своєю торговою маркою елеватори, розташовані в Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Донецькій і Черкаській областях України

Реклама на dsnews.ua

У травні кіпрська компанія Optimusagro Holding, створена в кінці минулого року, стала власницею ряду підприємств - "Оптімус Плюс" (Дніпропетровськ), "Нікопольська зернова компанія" (Нікополь, Дніпропетровська обл.), "Розівський елеватор" (Дніпропетровськ), "Березнегуватський елеватор" (Миколаївська обл.), "Оріхівський комбінат хлібопродуктів", "Якимівський елеватор", "Приморське хлібоприймальне підприємство", "Трояновський елеватор" і "Верхнетокмакское хлібоприймальне підприємство" (всі - Запорізька обл.). Раніше цю реструктуризацію схвалив Антимонопольний комітет. Всі перераховані компанії утворюють підрозділ зберігання зернових.

До цього елеватори були розкидані між різними юридичними особами. Місяць тому Антимонопольний комітет дозволив і Schedro Group об'єднати під своїми прапорами Львівський жиркомбінат, Запорізький масложировий комбінат та ряд торгових компаній. До цього вони так само, як і елеватори, не мали офіційного мажоритарного акціонера, а їх акції були розділені між формально не пов'язаними між собою компаніями з Белізу, Кіпру та Британських Віргінських островів.

Тепер олійний холдинг, який мав таку ж розрізнену структуру власності, нарешті буде оформлений за стандартами публічних агрохолдингів. "Не думаю, що ця централізація проводиться з метою продажу бізнесу, оскільки для цього не самий вдалий момент і гострої нестачі коштів власник не відчуває. Можливо, має місце прагнення залучити західні засоби для подальшого розвитку бізнесу, а також з метою виходу продукції на західні ринки", - вважає керівник аналітичного відділу консалтингової компанії ААА Марія Колесник.

Так, за підрахунками пані Колесник, у випадку з олійним холдингом "Щедро" мова може йти про частку національного ринку в межах 40% - це перше місце по країні. З елеваторами позиції не настільки сильні, але проектні потужності на рівні 1,1 млн тонн дозволяють компанії входити в топ-10 найбільших учасників ринку зберігання зернових.

    Реклама на dsnews.ua