• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Коломойський і Ко не змогли стягнути з України $ 6 млрд в суді Стокгольма, — Малюська

Реклама на dsnews.ua

Олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов програли позов до України в Стокгольмському арбітражі на суму $6 млрд

Про це повідомив у своєму Facebook міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС".

"Пани Коломойський та Боголюбов хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів (!!) доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив. відмовив повністю", — написав він.

За словами міністра, ще в 2015 році три кіпрських офшорних компанії («Littop Enterprises Limited», «Bridgemont Ventures Limited» і «Bordo Management Limited») звернулися до Стокгольмського арбітражного суду з позовом до держави Україна. Ці компанії, кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський і Боголюбов, володіють 40,1009% акцій ВАТ «Укранфта».

Позивачі вимагали стягнути з України $ 6 млрд і відсотки, нараховані на цю суму.

"Офшорні компанії намагалися стягнути з держави суму, яка перевищує усі витрати держави на освіту та науку у 2021 році або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій", — написав Малюська.

Підставами своїх вимог позивачі вказували:

• неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз» газу, що належав «Укрнафті», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі;

• невиконання «Укртрансгазом» і «Нафтогазом» рішень українських судів, які вступили в силу, про повернення частини відібраного газу ВАТ «Укрнафта»;

• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобутку газу;

• прийняття Верховною Радою змін до закону "Про акціонерні товариства" (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).

Глава Мінʼюсту зазначив, що рішення Стокгольмського арбітражу кілька разів відкладалося, оскільки позивачі затягували процес.

Відзначимо, що спочатку Малюська заявляв, що нібито разом з Коломойським і Боголюбовим позов подавав народний депутат ("За майбутнє") Ігор Палиця, однак згодом виправив свій пост.

"У оригіналі посту вказав Палицю як одного з бенефіціарів офшорок. Насправді ні, бенефіціаром він не був. Інформацію виправив, залишивши двох інших", — написав Малюська.

Як повідомляла "ДС", в грудні 2020 року Окружний суд Тель-Авіва (Ізраїль) вирішив, що позов державного "ПриватБанку" проти його колишніх власників і інших відповідачів на $ 600 млн буде розглянуто в повному обсязі.

    Реклама на dsnews.ua