• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Командувач ООС розповів, як бойовики порушують домовленості

Реклама на dsnews.ua

Російські терористи на Донбасі ведуть розвідку українських позицій і зміцнюють фортифікаційне обладнання на лінії фронту і в тилу

Про це заявив командувач обʼєднаних сил на Донбасі Володимир Кравченко під час зустрічі з заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Марком Етерінгтоном, передає "ДС" з посиланням на штаб Операції обʼєднаних сил.

Командувач Обʼєднаних сил підкреслив, що українська сторона в повному обсязі виконує досягнуті домовленості. У той же час, на тлі показового контролю за дотриманням українськими військовими повного і всеосяжного перемирʼя збройні формування Росії ведуть посилену розвідку позицій Обʼєднаних сил із застосуванням безпілотників, проводять фортифікаційне обладнання своїх позицій як на передньому краї, так і в глибині. Бойовики також здійснюють вогневі провокації в сторону позицій українських захисників, щоб викликати вогонь українських військ.

"Такі дії мають системний характер, усе робиться для того, щоб звинуватити військово-політичне керівництво України у неможливості керувати процесом встановлення миру і довести, що українська сторона неспроможна виконати домовленості Тристоронньої контактної групи", — йдеться в повідомленні штабу.

Кравченко також заявив про необхідність постійного інформування світової спільноти про факти ігнорування збройними формуваннями РФ режиму припинення вогню, акцентувавши на тому, що це призвело до загибелі українського військового.

Також Кравченко повідомив Етерінгтону про хід відновлення обʼєктів цивільної інфраструктури, гуманітарної підтримки населення, ситуації з мінною безпекою в районі відповідальності.

По завершенню зустрічі сторони відвідали позиції українських захисників, які виконують бойові завдання в районі населеного пункту Шуми Донецької області.

Як повідомляла "ДС", 10 вересня терористи тричі порушували режим припинення вогню. Зокрема, велися прицільні обстріли позицій ЗСУ в Шумах, де була запланована інспекція за участю представників ОБСЄ, України і терористів "ДНР".

    Реклама на dsnews.ua