Командувач Сухопутних військ розповів, як зупиняли росіян під Києвом
Переломним моментом у спротиві ЗСУ російському наступу на Київ з півночі стали бої за село Мощун Бучанського району
![](https://www.dsnews.ua/static/storage/thumbs/414x290/e/8d/25c16268-d2952a0a77d55751f13cd16df3c178de.jpg?v=5976_1)
Про це повідомив в ефірі національного телемарафону командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк, який в березні 2022 року командував обороною Києва, передає "ДС".
"19-20 числа якраз були вирішальні бої за цей населений пункт. Це той плацдарм, який захопили росіяни і який був величезною загрозою для Києва. Якби вони змогли розвинути наступ, то ми уже боролися б безпосередньо за вулиці Києва", — зазначив він.
За словами Павлюка, коли українські військові підірвали дамбу, були зруйновані переправи і основні ворожі сили не змогли підійти до Києва.
"Після того, як 19-го числа ми почали наступальні дії, щоб відсікати угруповання, заходити у тил противника, у них почалася паніка. Вони дуже боялися оточення, почався вивід їхніх підрозділів з території України. Вони старалися вийти дуже швидко, кидали і техніку, і своїх вбитих. Росіяни були підготовлені на тому напрямку дуже сильно, але ми виявилися кращі", — сказав командувач.
Нагадаємо, 31 березня 2022 року Сили оборони України звільнили Київську область.