• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Комісар Криму" може отримати 12 років за призов до армії окупантів

Прокуратура АР Крим та Севастополя повідомила про підозру окупаційному "військовому комісару Республіки Крим", який організував незаконний призов до російської армії понад 30 тисяч жителів захопленого півострова

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби прокуратури, передає "ДС".

Слідство встановило, що підозрюваний, громадянин Росії, в квітні 2017 року був призначений окупаційною владою на посаду «військового комісара Республіки Крим». Підозрюваний на посаді реалізовував політику РФ і її окупаційної адміністрації з проведення незаконних примусових призовних кампаній кримчан до лав збройних сил РФ.

"Незаконні призовні кампанії, які держава-окупант та її окупаційна адміністрація реалізує на півострові, окрім того, що є воєнним злочином, також розглядається нами в контексті політики РФ, що спрямована на зміну демографічного складу населення півострова. Кримчан фактично змушують покидати півострів задля уникнення незаконного призову на службу або кримінальної відповідальності за «ухилення» від такої служби. Наразі, органи правопорядку автономії встановили та повідомили про підозри 8 військовим комісарам різних районів окупованого Криму", — сказав прокурор Наріман Сулейманов.

За даними прокуратури АРК, в рамках незаконних кампаній в армію РФ було призвано понад 30 тисяч кримчан.

Зазначені дії порушують Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни. "Військкома" підозрюють в порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає покарання на строк від 8 до 12 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Як повідомляла "ДС" 18 липня Служба безпеки України викликала міністра оборони Росії Сергія Шойгу для проведення слідчих (процесуальних) дій. Шойгу виклик проігнорував.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua