• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Комітет Ради хоче кримінально карати за брехню в декларації

Комітет Верховної Ради з питань правової діяльності підтримав прийняття законопроекту президента про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо кримінального покарання за внесення недостовірних відомостей в декларацію

Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Комітету сьогодні, 3 березня, передає "ДС" з посиланням на "Еспрессо".

Таке рішення підтримали 15 нардепів, 2 — утрималися.

Зеленський пропонує змінити статтю 366-2 КК (декларування недостовірної інформації).

Пропонується збільшити штрафи для тих, хто не подав декларацію, або збрехав в ній. Крім того, президент пропонує карати позбавленням волі і тих, хто забув подати декларацію. Зараз за неподання декларації карають штрафом або громадськими роботами.

Зокрема, одним з покарань за умисне внесення недостовірних відомостей в декларації може стати "обмеження свободи на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю — на термін до 3 років" або штраф.

За умисне неподання декларації також пропонують карати штрафом або "позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років".

Нагадаємо, 27 жовтня 2020 р. КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій в Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Згодом був прийнятий новий закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Більш 10 000 посадових осіб, які навмисне не подали декларації, уникли кримінальної відповідальності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua