• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Комітет Ради підтримав законопроєкт Зеленського щодо обрання членів ВРП

Верховній Раді рекомендують прийняти законопроєкт президента Володимира Зеленського №5068 щодо порядку обрання на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів ВРП

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

Таку рекомендацію дав комітет з питань правової політики.

Цей законопроєкт глава держави визначив як невідкладний.

У документі прописаний порядок утворення та діяльності Етичної ради. До її складу входитимуть три особи з-поміж суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, та три особи, визначені міжнародними організаціями, з якими Україна протягом щонайменше останніх трьох років співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції та/або у сфері судової реформи відповідно до міжнародних договорів.

Законопроєкт визначає повноваження та порядок діяльності Етичної ради щодо встановлення відповідності кандидата на посаду члена ВРП критеріям професійної етики та доброчесності.

Також визначається і порядок діяльності Служби дисциплінарних інспекторів ВРП як самостійного структурного підрозділу. Дисциплінарних інспекторів призначатимуть за результатами конкурсу. Законопроєкт встановлює їх правовий статус та обсяг повноважень.

"Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт №5068", — сказано у повідомленні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua