• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Комітет Ради рекомендує схвалити закон, якій запровадить онлайн-прописку для українців

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт №5463 про онлайн-прописку українців

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні інформаційного управління апарату українського парламенту, передає "ДС".

Закон запроваджує декларацію та реєстрацію місця проживання в електронній формі. У документі пояснюється різниця між поняттями.

Згідно із законопроєктом, місце проживання декларується у:

  • житлі, яке знаходиться у приватній власності;
  • житлі, призначеному для короткотермінового проживання (гуртожитках, військових частинах, спеціалізованому соціальному закладі, стаціонарному соціально-медичній установі і т.п.).

А місце проживання можна зареєструвати в житлі комунальної власності, що підлягає приватизації, і в службовому житлі.

У законі прописаний перелік всіх необхідних документів і відомостей, необхідних для декларування/реєстрації місця проживання.

Забороняється вимагати для декларування або реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цим законопроєктом, документів.

"Комітет рекомендує даний проєкт за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу. Проєкт закону № 5463-1 рекомендується за результатами розгляду в першому читанні повернути субʼєктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання", — сказано в повідомленні.

Як писала "ДС", Михайло Федоров розповідав, що уряд хоче максимально лібералізувати інститут прописки, відповідний законопроєкт вже зареєстрований.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua