• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Місце прописки тепер можна змінити онлайн: Федоров розповів, як це зробити

В Україні тепер можна змінити місце реєстрації онлайн через портал "Дія"

Михайло Федоров
Михайло Федоров
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "ДС".

Поки змінити прописку онлайн можна тільки власникам ID-карт, але в Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає таку можливість і для паперового паспорта.

Щоб скористатися послугою через "Дію", потрібно заповнити відповідну заявку (в разі проживання у власному житлі підтвердження прийде автоматично, в разі оренди — власник повинен підтвердити запит).

Житло має бути внесено до реєстру нерухомого майна. Інформація про нове місце проживання автоматично з'явиться в реєстрі, а попередня реєстрація відразу анулюється, зазначив міністр.

"Послугу буде надано протягом доби", — уточнив Федоров.

За його словами, зараз реалізують експериментальний проєкт, до якого приєднаються Київ, Харків, Вінниця, Луцьк, Рівне, Кривий Ріг і Маріуполь. А протягом року послуга буде доступна всій країні.

Крім того, в Раді зареєстровано законопроєкт, який передбачає таку можливість і для паперового паспорта. Також цим законопроєктом будуть скасовані "штамп про прописку" в паспорті і довідка про місце реєстрації — документ, який зараз із собою носять власники ID-карти.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації сьогодні, 17 травня, запускає функцію подачі заявки для переселенців про намір отримання кредиту на житло під 3% на веб-порталі "Дія".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua