• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Комітет ВР схвалив законопроект, що дозволяє приховувати майно чиновників з допомогою дітей, - нардеп

Реклама на dsnews.ua
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендував парламенту прийняти проект закону, яким передбачено можливість для чиновників не вказувати майно своїх дітей у майнових деклараціях, якщо вони не живуть з декларантами

Про це у Facebook повідомив заступник голови фракції "Голос", нардеп Ярослав Юрчишин, передає "ДС".

"Тільки що голосами частини "Слуг народу" і ОПЖЗ визнаний некорупційний і рекомендується приймати за основу і в цілому законопроект 3355-1 який дозволяє: уникати декларування майна чиновниками, якщо воно записане на неповнолітніх дітей, які не проживають разом з декларантом. Купив син умовного голови ДПС Любченко квартиру у свої неповні 18, зареєстрував на себе, довести походження грошей не може, але батько поза підозрою. Головне, щоб не спалили відвідування цієї квартири занадто часто; не декларувати дохід радниками на громадських засадах президента України. Радник з питань працевлаштування Денис Єрмак (всі збіги вигадані) може не декларуватися, гроші він точно не отримував від держави", - написав Юрчишин.

За словами нардепа, все це прикривалося необхідністю декларуватися членам наглядових рад державних підприємств". Юрчишин пояснив, що врегулювати це питання повинен був альтернативний законопроект №3355, але комітет її відхилив.

Парламентарій пояснив, що проект закону № 3355-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення суб'єктів, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства" може бути в порядку денному вже 12 травня.

Такий поспіх нардеп пояснив тим, що 1 червня завершується літній декларування, і відповідно "треба встигнути все переписати на дітей, зареєструвати дітей в іншому місці бажано 29 грудня, залучити радників на громадських засадах".

Авторами законопроекту є "слуги народу" Сергій Іонушас, Руслан Стефанчук, Галина Янченко, представник "Батьківщини" Іван Крулько, нардеп від "ОПЗЖ" Григорій Мамка й інші нардепи.

Згідно з пояснювальною запискою, документ пропонує поширити обов'язок декларування відомостей про неповнолітніх дітей тільки в тому випадку, коли вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом декларування.

Крім того, цей проект закону пропонує викреслити всіх помічників і радників, які працюють на громадських засадах з числа осіб, на яких поширюється антикорупційний закон, і викласти підпункт "ї" статті 3 в наступній редакції:

"Суб'єктами, на яких поширюється дія цього закону, є: заступники, радники, помічники, уповноважені, прес-секретар президента України (крім осіб, які виконують свої обов'язки на громадських засадах), помічники суддів, помічників суддів Конституційного Суду України", - йдеться в документі.

    Реклама на dsnews.ua