• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Комітет ВР запропонував частково деукраїнізувати вузи

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій рекомендує парламенту ухвалити законопроєкт, яким пропонується дозволити навчання іноземців у вишах російською мовою

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення було ухвалено сьогодні на засіданні комітету, передає "ДС".

Так, комітет підтримав законопроєкт "Про внесення змін до закону України "Про вищу освіту" щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства" (№ 3717).

Документом передбачено зняти обмеження на навчання, зокрема російською мовою у вишах для іноземців.

Депутат від «Європейської солідарності» Володимир Вʼятрович оцінив це рішення як чергову спробу наступу на українську мову.

«Парламентський комітет із питань освіти підтримав русифікаторський проект 3717. Багато говорилося про економіку, інвестиції. Але проєкт не про це, і навіть не про освіту. Він про мову. Це чергова спроба змінити функціонування української як державної. Тепер не через відповідний закон, а через закон про вищу освіту», — написав він у Facebook.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь також виступив категорично проти такої законодавчої ініціативи.

Нагадаємо, у вересні 2020 року Верховна Рада України відмовилася дозволити навчання іноземною мовою, в тому числі російською, у вузах України, відправивши на доопрацювання відповідний законопроєкт №3717.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua