• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Комітет з етики НАЗЯВО підтвердив плагіат у роботах Шкарлета

Реклама на dsnews.ua

Етичний комітет Нацагенства з питань забезпечення якості освіти у відповідь на числені скарги підтвердив що у трьох роботах в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета наявні факти плагіату

Відповідне рішення ухвалили на засіданні 11 вересня, передає "ДС" з посиланням на Liga.net.

Звернення про плагіат надійшли від народної депутатки Інни Совсун, ГО "Трон" в особі Світлани Вовк (спільнота "Дисергейт"), Фундації регіональних ініціатив, і також прийшов лист від Секретаріату Уряду з проханням перевірити факти.

"Вимушені констатувати плагіат у трьох роботах. Представимо це у нашому висновку. І є відповідна таблиця, яка вказує на некоректні посилання з ознаками академічного плагіату", — сказав голова комітету з етики і керівник НАЗВО Сергій Квіт.

Уривки наукових робіт НАЗЯВО також надсилало на перевірку трьом міжнародним експертам: Крістіну Моріарті, професору етики і права, ліцензованому адвокату у США, який працює в міжнародній організації по академічній доброчесності, міжнародному чеському експерту Томашу Фольтинеку та польському експерту Кшиштофу Гутовському, експерту з питань піратства і плагіату, включеному у список Окружного суду у Варшаві. Уривки переклали для них англійською.

Усі троє іноземних експертів визнали, що в роботах Сергія Шкарлета є плагіат. Усі документи з порівняльними таблицями обіцяють невдовзі опублікувати на офіційному сайті агентства. 

На засідання також прийшов адвокат Сергія Шкарлета Олександр Радченко. Він постійно перебивав голову Сергія Квіта, заявляв йому відвід: "У нього — конфлікт інтересів, бо у вас особисті неприязні відносити зі Шкарлетом, бо на зустрічі з ректорами в публічному просторі заявили, що Шкарлет каже неправду і перекручує факти".

Однак юридично він не мав таких повноважень, тож члени комітету вирішили не розглядати запит адвоката і продовжили засідання, коли він пішов. 

Рішення комітету мають рекомендаційну силу. Комітет пропонує НАЗЯВО встановити плагіат у статтях.

Як повідомлялося, незважаючи на масові протести і позицію профільного комітету ВР, Кабмін 25 червня призначив Шкарлета заступник міністра — в.о. міністра освіти і науки. Противники призначення Шкарлета стверджують, що він соратник одіозного екс-міністра Дмитра Табачника, а також звинувачують його в науковому плагіаті.

Сам Шкарлет заперечує використання чужих робіт у своїй дисертації.

    Реклама на dsnews.ua