• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Комунізм не привнесли в Україну штучно. Він "спав" в суспільстві, - історик

Реклама на dsnews.ua
Історик Олександр Гогун вважає, що комуністична ідеологія не була привнесена в Україну з поза

Про це він заявив в інтерв'ю "ДС".
"Комунізм - це явище, яке не було привнесено в Східну Європу, Україну штучно, хоча б частково воно притаманне українській історії", - зазначив історик.

За його словами, це явище "спало" десятиліття в кінці ХІХ - початку ХХ століття всередині суспільства. "Сон розуму народжує чудовиськ", - сказав Гогун.

За його словами, популярність лівоекстремістських ідей стала реакцією кріпацько-феодальних структур, які на території східнослов'янських народів були сильніше і жорсткіше, ніж у Центральній, Західній Європі і навіть на півдні - в Османській імперії. "Коли ринкові відносини стали розвиватися і пішов процес звільнення населення, економіки, то рух до свободи розбудило величезні сили реакції", - підкреслив він.

За його словами, свобода - тягар відповідальності, багатьом вона бачиться як джерело хаосу. Він зазначив, що в кризові періоди, як Перша світова війна, яка стала страшним кризою для товариств, люди потягнулися, часто неусвідомлено, до звичних і сталих механізмів дій, до панської батогу в новій обгортці. "Сталася більшовицька революція. Звичайно, її осередком і горном була Центральна Росія. Але і на інших землях комунізм був сильний зсередини", - сказав він.

    Реклама на dsnews.ua