• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Конфлікт в Карабаху: Зеленський висловився на підтримку суверенітету Азербайджану і закликав до мирного діалогу

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що варіант військової допомоги Вірменії або Азербайджану в конфлікті в Нагірному Карабасі розглядатися не може, але Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану

Він підкреслив зміцнення відносин з Азербайджаном в останні роки.

"Питання допомоги однієї зі сторін не може навіть підніматися. Ми закликаємо до діалогу між Вірменією і Азербайджаном і деескалації конфлікту. Але що стосується відносин з Азербайджаном, то в останні два роки вони особливі. Вони дуже потужні в економічному і геополітичному напрямках", — зазначив Зеленський.

Також президент назвав важливим аспектом взаємну підтримку країн в питаннях територіальної цілісності і суверенітету одна одної.

"Ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет Азербайджану, як і вони нашу. Вони відверто кажуть, що сталася незаконна анексія Криму та підтримують наш суверенітет і територіальну цілісність. Тому тут ми підтримуємо один одного", — підкреслив Зеленський.

Крім цього, глава української держави зазначив, що подібні конфлікти не можна називати замороженими, оскільки цей стан не може бути постійним.

"Хочу звернути увагу медіа, суспільства і західних партнерів, що просто так заморожених конфліктів не буває. Вони можуть бути замороженими на певний час. Це наша позиція, адже у нас є війна на Донбасі. Тому не може бути ніякого замороженого конфлікту".

Як писала "ДС", 27 вересня після початку масштабних боїв в зоні карабаського конфлікту військовий стан і загальна мобілізація були оголошені в Нагірному Карабасі та Вірменії. В Азербайджані, який назвав наступальну операцію по всій лінії фронту відповідною реакцією на обстріли своїх позицій, військовий стан і комендантська година були введені з 28 вересня.

Вірменія привела в повну бойову готовність свої Збройні сили у зв'язку з конфліктом з Азербайджаном через Нагірний Карабах.

    Реклама на dsnews.ua