• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Конституційна криза в Україні: Зеленський почав апелювати до Революції гідності

Реклама на dsnews.ua

Рішення Конституційного суду про скасування реєстру електронних декларацій та про обмеження повноважень Національного агенства з питань запобігання корупції є спробою "демонтувати антикорупційну архітектуру" України

Про це у колонці для Financial Times під назвою "Не можна дозволити українським судам повалити антикорупційні здобутки" заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "ДС".

Він зазначає, що "Україна зазнала нападу не лише на своїх кордонах, але і в центрі своїх демократичних інститутів". Рішення КСУ про скасування реєстру електронних декларацій та про обмеження повноважень НАЗК глава держави назвав "деструктивним", а дії суду — спробами "демонтувати антикорупційну архітектуру" України.

"Підрив цього процесу (побудови структури для ліквідації корупції) — спроба знищити важливу частину антикорупційних досягнень Революції гідності 2014 року, побудованих українським громадянським суспільством за активної підтримки наших західних партнерів", — цитує статтю Зеленського НВ.

Також він назвав відповідне рішення КСУ "підривом верховенства закону" та зупинкою євроатлантичної інтеграції України.

"Ці рішення є частиною систематичних зусиль, спрямованих на підрив верховенства закону, відсіч проти прогресу, досягнутого в нашій боротьбі з корупцією, послаблення нашого суспільства та економіки та, нарешті, але не менш важливе, зупинення євроатлантичної інтеграції України", — стверджує президент.

Як писала "ДС", у своїй колонці для FT Зеленський також закликав міжнародних партнерів продовжувати підтримку України, яка опинилася на порозі конституційної кризи, викликаної деякими олігархами та прихильниками Росії.

Додамо, що ввечері 1 листопада Зеленський опублікував на своїй сторінці у Facebook допис про рішення КСУ, в якому не лише апелював до Майданів, а й заявив про змову "частини старих еліт і олігархів проти президента".

    Реклама на dsnews.ua