• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Конституційний суд не зможе скасувати земельну реформу, — глава Держгеокадастру

Реклама на dsnews.ua

Землі сільськогосподарського призначення будуть передані в комунальну власність місцевих громад і Конституційний Суд не зможе зупинити цей процес

Про це заявив голова Держгеокадастру Роман Лещенко, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я хочу наголосити, що незважаючи на те, що зараз відбувається зі сторони Конституційного суду, питання щодо передачі земель громадам буде реалізовано до кінця цього року. На виконання указу Президента в найближчі дні буде розпорядження Кабміну, і Держгеокадастр в особі голови розпочне передачу земель з державної у комунальну власність… Всі землі, які в нас залишилися на балансі – мова йде про більш ніж 2 млн га земель, замість обіцяних більше 7 млн га, з того, що залишилося, ми все віддамо людям на місця. В найближчі дні будуть сформовані результати виборів і місцеві голови ОТГ будуть, як уповноважені суб’єкти, приймати відповідні землі у безпосередню власність", — заявив Лещенко.

Він нагадав, що за різними оцінками близько 5 млн га земель сільськогосподарського призначення були за різними схемами виведені з державної у приватну власність.

"Чиновницький клас, представники влади різних періодів оформляли землю, відчужували її, продавали. В нас величезні факти грабунку землі, і не тільки української землі, а й безпосередньо надр – це нафта, газ, літій, бурштин… Як тільки ми почали оприлюднювати ці факти, зразу почався процес додаткового блокування і скасування земельної реформи", — додав керівник відомства.

За його словами, фактично знищивши всю антикорупційну структуру, скасувавши земельну реформу, "суспільство не матиме можливість дізнатися, хто володіє цими землями, де, власне, ця земля знаходиться, як відчужувалася вона".

Як повідомляла "ДС", 2 листопада почалося позапланове засідання Конституційного Суду України за зверненням 46 депутатів Верховної Ради від "Батьківщини", "Довіри" і "За майбутнє" щодо закону про ринок землі.

    Реклама на dsnews.ua