• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Конституційний суд скасував покарання чиновників за брехню в декларації, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Основному закону, низку положень антикорупційного законодавства

Про це повідомляють джерела "Укрінформу" і "РБК-Україна" в КСУ, передає "ДС".

"Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу та контрольні повноваження НАЗК", — сказало джерело "Укрінформу"

При цьому співрозмовник агентства зазначив, що зобовʼязання декларувати майно суд визнав конституційним.

За даними "РБК-Україна", Велика палата КСУ прийняла дане рішення на сьогоднішньому засіданні.

Відзначимо, стаття 366-1 КК передбачає відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення волі за подання субʼєктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У серпні 2020 року до КС було направлено подання 47 народних депутатів (ОПЗЖ, "За майбутнє") щодо конституційності положень законів, що становлять так звану антикорупційну платформу. Мова про електронне декларування, спецконфіскаціі і оновлену ст. 368-5 КК, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Зокрема, парламентарії оскаржили окремі положення законів "Про запобігання корупції", "Про прокуратуру", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про Державне бюро розслідувань", "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів", Кримінального та Цивільного процесуального кодексів.

    Реклама на dsnews.ua