• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Конституційний Суд взявся за медреформу

Реклама на dsnews.ua

Конституційний Суд відкрив провадження за поданням уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо конституційності деяких положень медичної реформи

Про це повідомила в своєму Telegram-каналі народний депутат від "Слуги народу", постійний представник Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря, передає "ДС".

"Конституційний Суд відкрив провадження за конституційним поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо конституційності деяких положень законодавства в сфері охорони здоров’я, зокрема і тих, які становлять собою правову підставу для запровадження Кабінетом Міністрів карантинних обмежень", — написала вона.

Так, в конституційному поданні омбудсмен оскаржила, зокрема, положення законів про медичну реформу, згідно з яким органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про припинення, реорганізацію або перепрофілювання закладів охорони здоровʼя самостійно з урахуванням плану розвитку госпітального округу.

В поданні зазначається, що штучне розділення єдиної мережі державних і комунальних закладів охорони здоровʼя на дві мережі — державних і комунальних закладів охорони здоровʼя фактично заперечує конституційні основи існуючої системи охорони здоровʼя і не дозволяє належним чином забезпечити громадські та загальнодержавні інтереси при реформуванні системи охорони здоровʼя.

Також в конституційному поданні оскаржено скасування мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоровʼя.

Щодо положень законів, які надають Кабміну повноваження вводити карантин, в конституційному поданні зазначається, що ці положення сформульовані нечітко і передбачають можливість обмеження конституційного права на охорону здоровʼя, медичну допомогу або медичне страхування.

Як повідомляла "ДС", 6 січня 2021 року омбудсмен Людмила Денісова оскаржила окремі положення законів, що стосуються охорони здоровʼя в Конституційному Суді.

    Реклама на dsnews.ua