• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Конституційної кризи немає, є криза держуправління, — експерт

Реклама на dsnews.ua

Скандальне рішення КСУ про скасування покарання за недостовірне декларування лише засвідчило загальну кризу державного управління

Про це заявив директор програми "Право" Українського інституту майбутнього Олександр Чебаненко під час дискусії, яка проводиться інститутом щодо конфлікту між гілками влади, передає "ДС".

"В останні кілька місяців наша країна живе в стані так званої конституційної кризи. Насправді це велике питання, чи є у нас саме конституційна криза. Багато хто впевнений, що конституційної кризи немає, є криза державного управління і вона вже має історію набагато більшу, ніж два місяці — швидше за все, вже кілька десятиліть. Позитивним моментом, ми вважаємо, є те, що привернуто увагу до питання, як до конституціоналізму в цілому, роботі Конституційного суду і Конституції, її ролі в житті суспільства і в житті держави", — сказав він.

Експерт також нагадав і про інші не менш знакові події в даному контексті.

"Це і стосовно НАБУ, і стосовно інших питань, але завдяки зусиллям певних наших співгромадян це питання вийшло на перші шпальти ЗМІ і в цілому притягує до себе дуже багато уваги", — сказав Чебаненко.

Як повідомляла "ДС", Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) підготувала для Верховної Ради України шість пропозицій з метою розв'язання кризи, викликаного рішенням Конституційного Суду.

Раніше в Конституційному Суді України заявили, що ставляться з повагою до висновку Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанської Комісії) щодо ситуації з антикорупційними механізмами, що склалася після ухвалення Рішення КСУ.

    Реклама на dsnews.ua