• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Конструкторське бюро в Дніпрі модернізувало енергосистему Криму на замовлення Кремля

У Дніпрі співробітники СБУ викрили конструкторське бюро, яке займалося модернізацією енергетичної інфраструктури окупованого Криму на замовлення Росії

ssu.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресцентру Служби безпеки України, передає "ДС".

Зловмисники займалися модернізацією об'єктів енергетичної інфраструктури півострова, формально прикриваючись афілійованими з Росією підприємствами.

ssu.gov.ua

Дане конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду РФ. Вартість тільки одного з них склала близько 260 млн рублів ($ 3,5 млн).

ssu.gov.ua

Серед їхніх проектів — виконання конструкторських робіт на об'єктах АТ "КРИМТЕЦ": "Сімферопольської ТЕЦ", "Камиш-Бурунської ТЕЦ" і "ТЕЦ Сакських теплових мереж".

ssu.gov.ua

Зловмисники діяли не безпосередньо: щоб обійти український закон, вони створили кілька компаній в РФ. Ці фірми були формальними прикриттям цієї діяльності, брали участь в тендерах, від їх імені укладалися угоди.

В ході обшуків, проведених в офісному приміщенні та за адресами проживання зловмисників, правоохоронці вилучили технічну документацію по проведенню робіт на підприємствах в Криму, платіжні картки російських банків, печатки російських афілійованих компаній.

ssu.gov.ua

СБУ здійснює низку екпертиз в рамках розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України) КК України.

Планується повідомлення про підозру організаторам злочинної діяльності. Тривають слідчі дії.

Як повідомляла "ДС", раніше СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом проведення "виборів" до Державної Думи Росії в окупованому Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua