• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Контррозвідка СБУ підтвердила російське громадянство дружини розвідника Семочко

Реклама на dsnews.ua
Контррозвідка Служби безпеки України підтвердила наявність російського громадянства у цивільної дружини першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко

Про це йдеться в матеріалах суду, на які посилаються "Українські Новини". передає "ДС".

Згідно з документами, Головне слідче управління СБУ з 16 жовтня розслідує кримінальну справу, відкриту за ч. 1 ст. 111 (держзрада) Кримінального кодексу. Підставами для порушення справи стала заява голови правління громадської організації "ТОМ 14" від 4 жовтня про встановлення фактів, які можуть свідчити про зв'язок першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки через його сім'ю з іноземною державою-агресором - Російською Федерацією, яка може фінансувати вказана посадова особа з метою отримання інформації від нього".

Згідно інформації від Департаменту контррозвідки СБУ від 26 жовтня, громадянська дружина Семочко Тетяна Лисенко та її донька мають громадянство РФ. У зв'язку з цим слідство клопотало в суді про доступ до інформації про мобільних розмовах Семочко і його родичів.

Суд задовольнив клопотання і СБУ надав доступ до інформації про мобільних розмовах першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Семочко, його дружини і її дочки з 1 січня 2014 року по 23 листопада поточного року.

Зокрема, слідство отримало доступ до документів, що містять інформацію про тривалості, маршрутів передавання телекомунікаційних послуг, а також до розгорнутою відомостями про власників телефонних номерів, дати, часу і тривалість вхідних та вихідних телефонних з'єднань; дату, час вхідних і вихідних SMS-повідомлень; даних про використання IMEI-терміналів і IP-адрес, а також GPRS-трафіку.

Нагадаємо, на початку жовтня проект журналістських розслідувань Bihus.Info оприлюднив матеріал про заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочко, який до серпня 2018 року очолював ГУ СБУ в Києві та Київській області.

За даними розслідування, Семочко має безпосереднє відношення до втручання СБУ в процес державних закупівель препаратів для перитонеального діалізу. Дії СБУ призвели до призупинення закупівель, і пацієнти залишалися без необхідних медикаментів. Постачальники медпрепаратів для діалізу підрахували, що пауза у поставках призвела до смерті двох сотень людей.

Журналісти також виявили у членів сім'ї Семочко три будинки в Конча-Заспі вартістю кілька мільйонів доларів та інше дороге майно, яке екс-співробітник СБУ не міг придбати на зарплату.

Крім того, згідно з матеріалами журналістського розслідування, фактична дружина Семочко та її діти є власниками російських паспортів і неодноразово відвідували аннексированный Росією Крим. До анексії півострова Семочко з дружиною жили і працювали на півострові.

Після публікації матеріалу НАБУ зареєструвало кримінальне провадження про незаконне збагачення Сергія Семочко.

Сам одіозний розвідник спростував твердження про незаконне збагачення, а також заперечує наявність у його дружини Тетяни Лисенко або членів її сім'ї російського громадянства.

    Реклама на dsnews.ua