• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Кораблі НАТО завітають до Одеси

Реклама на dsnews.ua

Кораблі Другої постійної військово-морської групи НАТО (SNMG-2) прямують у Чорне море і готуються до проведення навчань в регіоні

Група на чолі з фрегатом Іспанії "Alvaro de Baza" складається з двох ескортних кораблів і двох протимінних кораблів з підвищеною готовністю, інформує "ДС".

З 30 червня Іспанія очолює військово-морську групу НАТО SNMG- в Середземноморʼї, уточнила "Європейська правда".

"Чорне море є одним із традиційних районів розміщення SNMG-2, який група відвідує щонайменше двічі на рік, оскільки три країни НАТО та дві країни-партнери мають доступ до цього моря. Ця військово-морська присутність є ознакою згуртованості та солідарності між союзниками. Логічно, що присутність зросла внаслідок кримської кризи у 2014 році, але завжди з максимальною повагою до міжнародних стандартів, які регулюють присутність військових кораблів у цьому дуже чутливому морському регіоні", — заявив капітан іспанського флоту Мануель Агірре.

Кораблі візьмуть участь у військово-морських маневрах, організованих Болгарією. Разом з ними у навчаннях візьмуть участь американський есмінець та три болгарські кораблі.

Пізніше кораблі НАТО відвідають Одесу. Через 21 день, як передбачено міжнародними договорами, кораблі залишать Чорне море.

Раніше повідомлялося, що Україна і НАТО домовилися посилити присутність в чорноморському регіоні.

    Реклама на dsnews.ua