• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Кордон в оренді: На Львівщині приватник користувався землями на межі з Польщею три роки

Через суд ділянку в 61 га відібрали, проте до Міноборони поки ще не повернули

Землі на кордоні
Землі на кордоні
Реклама на dsnews.ua

Господарський суд Львівської області повернув у державну власність прикордонну смугу на Сокальщині, яку незаконно зареєстрували в комунальну власність. Ділянка належить до земель оборони й раніше суд вже визнавав за нею державну власність. Про це йдеться в ухвалі суду, пише "ДС".

Вилучено земельну ділянку на кордоні України та Польщі поблизу Варяжа площею 61 га. У грудні 2020 року ГУ Держгеокадастру передало в комунальну власність Сокальської міськради земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Серед них і ділянку площею 61 га у прикордонній зоні, за якою Сокальська міськрада зареєструвала право власності. У 2022 році міська рада передала цю ділянку в оренду місцевому фермерському господарству "АГРО-БАЗА".

Водночас ще у 2016 році Господарський суд в іншому провадженні визнав, що ця ділянка входить до прикордонної смуги та належить до земель оборони, тож Сокальська міськрада не мала права реєструвати за нею право власності та передавати в оренду. Через це прокуратура звернулась в суд з вимогою передати землю в підпорядкування Львівської ОВА.

У процесі досудового слідства компанія "АГРО-БАЗА" повернула ділянку міськраді. Однак суд визнав, що земля в межах прикордонної смуги належить до земель оборони, які можуть перебувати лише в державній власності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua