• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

У Facebook висміяли намагання ОПУ виправдатися за "припинення повноважень" Зеленського

Офіс президента спробував виправдатися за неоднозначне формулювання про "закінчення строку повноважень президента" у розпорядженні про звільнення чиновниці

Реклама на dsnews.ua

Втім, на думку користувачів соціальних мереж, це вийшло не дуже добре і ще раз вказало на суттєві прогалини у комунікаційній сфері Банкової, пише "ДС".

Нагадаємо, на офіційному сайті президента України Володимира Зеленського 23 березня було оприлюднено розпорядження, в якому вказано, що строк повноважень глави держави закінчено. Мова йде про документ №206/2021-рп "Про звільнення А.Поліщук з посади голови Кропивницької районної державної адміністрації". В тексті розпорядження вказано, що звільняють Аллу Поліщук "у звʼязку із закінченням строку повноважень президента". Примітно, що згодом цей документ зник з сайту ОПУ, його можна було знайти лише у кеші Google. Користувачі соцмереж сприйняли це як черговий конфуз Банкової.

Через деякий час в ОПУ все ж таки вирішили пояснити, що малося на увазі. Більш того, там натякнули на неосвіченість своїх критиків.

"Звертаємо увагу, що Розпорядженням Президента України від 23 березня 2021 року № 206/2021-рп з посади голови Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області звільнено Аллу Поліщук, яка була призначена на вказану посаду 6 березня 2015 року розпорядженням № 238 попереднього Президента України (у зв'язку із закінченням строку його повноважень).

За Законом України "Про місцеві державні адміністрації", голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на строк повноважень Глави держави. У разі обрання нового Президента України голови місцевих державних адміністрацій продовжують здійснювати свої повноваження до призначення в установленому порядку нових голів місцевих держадміністрацій", — йдеться у повідомленні на сторінці Офісу президента в Facebook.

Окрім цього, на Банковій вирішили трохи "покепкувати" зі своїх критиків: "Зауважимо, що знання українського законодавства та вміння користуватися пошуковими сервісами можуть допомогти у відповідях на безліч питань".

У дописі також присутнє посилання на згаданий вище документ. Чому його прибрали раніше, в ОПУ не пояснили. Примітно й те, що в розпорядженні залишилося те ж саме неоднозначне формулювання (без скобок) про закінчення строку повноважень президента.

Попри логічне пояснення ОПУ із посиланням на законодавство, заява пресслужби президента викликала хвилю обурення та іронії користувачів FB. Дехто з них звернув увагу на те, що саме Банкова спровокувала ситуацію з подвійним тлумаченням, а потім вирішила "зробити хорошу міну при поганій грі".

"Знання райтерами ОПУ основ синтаксису української мови може допомогти уникати подібних непорозумінь з двозначним тлумаченням написаного на сайті президента", — зауважив користувач Олександр Литвиненко.

Багатьох також обурила хамська, на їхню думку, манера пояснення. Більш того, користувачі нагадали Офісу президента про його неодноразові комунікаційні прогалини та ляпи.

Як писала "ДС", наприкінці грудня 2020 року Офіс президента анонсував проведення щорічного форуму "COVID-19 нас не зупинить".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua