• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Корнієнко розповів, як "слуги" планують розвивати громади

Партія "Слуга народу" провела у Києві форум голів ОТГ, на якому обговорили можливості зробити місцеві бюджети більш ефективними

Олександр Корнієнко
Олександр Корнієнко
Реклама на dsnews.ua

Про це виданню "РБК-Україна" розповів голова партії Олександр Корнієнко, передає "ДС".

На заході зібралися 120 представників з усієї України.

За словами Корнієнка, у результаті місцевих виборів-2020 партія стала повноцінною всеукраїнською. Відтепер у "Слуги народу" понад 1000 фракцій по всій Україні в місцевих радах, а також понад 220 голів рад. З усіма ними партія налаштована постійно та активно співпрацювати та допомагати розвивати громади.

"У нас велика спільнота і ми її будемо розвиватимемо. Сьогоднішній форум — це перший захід саме для голів ОТГ. Це навчальний та інформаційний захід, проактивний — є можливість висловити позицію, запропонувати ідеї, обговорити їх. Це початок великого співробітництва", — зауважив політик.

За його словами, децентралізація — стратегічна складова програми та роботи партії.

"На відміну від "попередників", ми спробуємо завершити цей процес. Попереду у вас буде багато питань, але головне, що ви не самі в цьому процесі, тому що це наша стратегія. Ми за децентралізацію в широкому сенсі. Це не просто нова карта України, а нова система розуміння для людей, що таке держава і як вона працює. Ми маємо прийти до того, щоб усі послуги були доступними для людей на місцях, щоб не було необхідності виїжджати за довідкою в центр. Давайте працювати, контактувати разом", — додав голова партії.

Він також додав, що цього тижня парламент голосуватиме №2194, який нарешті передасть громадам землі і №2195 про земельні аукціон. І лишиться ще одна "мрія", зазначає Корнієнко.

"Для того щоб децентралізація була невідворотною, потрібні зміни до Конституції. Над цим також зараз працюємо, адже президент дав доручення. Тож ми працюємо як парламентарі, очікуємо від президента внесення тексту, а от коли нам треба буде підтримка, ми проситимемо самоврядування з усіє країни, насамперед нашу партію, нас підтримувати. Можливо, якщо це будуть якісь масові заходи, але точно без вашої підтримки це складно реалізувати", — наголосив нардеп.

Як зауважив на форумі заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, за минулий рік влада зробила в цьому напрямку стільки, скільки не виконувалося за останні, мабуть, п’ять років.

"Реформа децентралізації набула змісту, сили і практичного втілення. Ви отримали повноваження та гроші. Тепер найголовніше — правильно ними розпоряджатися", — додав він.

Нагадаємо, міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив, що поділ території України на 10 функціональних типів дає економічні переваги жителям різних областей і дозволить більш ефективно розвивати регіони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua