• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Коронавірус в Україні: Шмигаль повідомив, яку вакцину підготували для медиків

Реклама на dsnews.ua

Першими в Україні, хто отримає вакцини від коронавірусу Pfizer-BioNTech (117 тисяч доз), стануть медичні працівники

Про це 5 лютого повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль, інформує "ДС".

"Глобальний альянс із вакцин та імунізації оприлюднив звіт щодо розподілу вакцин у межах глобальної ініціативи COVAX. Україна вже найближчим часом отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech для наших медиків… Крім того, вже наприкінці лютого в Україну почнуться поставки 2,2 млн доз вакцини від компанії AstraZeneca. Ця вакцина довела свою ефективність та отримала підтвердження якості від Європейського агентства з лікарських засобів. Загальний розмір поставок вакцини від AstraZeneca може скласти до 3,7 млн доз із терміном поставки до кінця ІІ кварталу цього року", — написав Шмигаль в Facebook.

Він наголосив, що важливо не лише якнайшвидше розпочати масову вакцинацію, а розпочати її безпечною вакциною. "Вакциною, яка пройшла всі необхідні стадії клінічних випробувань та затверджена в інших розвинених країнах. Паралельно із контрактом в межах COVAX та контрактом із Sinovac у розмірі 1,9 млн доз, уряд веде перемовини й з іншими компаніями, про результати яких буде повідомлено незабаром", — запевнив Шмигаль.

За його словами, "план вакцинації у п’ять етапів вже готовий", зокрема, підготовлені мобільні бригади, кабінети щеплення, холодовий ланцюг та вся необхідна інфраструктура для доставки та дистрибуції вакцини.

"Для Міністерства охорони здоров’я поставлене завдання до кінця року забезпечити доступ до вакцини всім без винятків категоріям громадян. Проведення безпечної вакцинації – це наш шанс повернутися до більш звичного життя вже наступного року, а тому відповідна кампанії залишається одним із ключових пріоритетів уряду цьогоріч", — резюмував премʼєр.

Як писала "ДС", раніше гендиректорка PfizerUkraine розкритикувала уряд України за повільність у вирішенні питання вакцинації.

Нагадаємо, станом на ранок 5 лютого в Україні зафіксовано 4923 нові випадки коронавірусної хвороби, це на 159 випадків менше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 158 осіб.

    Реклама на dsnews.ua