• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Корупція на житлі для військових: стоси доларів у сейфі полковника, що дав квартиру Хомчаку, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Начальник квартирно-експлуатаційного відділу м.Чернівців, полковник Гураленко Андрій Михайлович погорів на хабарі за розподіл державних квартирних метрів

Сума хабаря, що вимагав військовий, поки не розголошується. Обшук і затримання підозрюваного проводили співробітники нацполіції та КОРД. Сайт "Економічні новини" оприлюднив фото з оперативних заходів, на яких видно, що у сейфі полковник зберігав стоси грошей у євро та доларах.

Ці кошти, за даними слідчих, усі отримані "за допомогу у вирішення питання з отримання службових квартир".

Ба більше, слідчі, вважають, що подібні корупційні схеми з розподілу квадратних метрів діють сьогодні по всій країні і функціонують під прикриттям найвищого командування ЗСУ.

Полковник Гураленко був призначений на посаду головнокомандувачем ЗСУ Русланом Хомчаком, який і сам минулого року отримав чергову безкоштовну квартиру від держави саме у м. Чернівці. Ці відомості відображені у декларації Хомчака, який до слова не проживає і не працює зараз у цьому місті.

Такі ж службові квадратні метри Хомчак неодноразово отримував у Києві, Білій Церкві і Львові. І частину з цих квартир, як повідомляв волонтер Тарас Тополя, Головнокомандувач уже встиг приватизувати. Ба більше, дані з декларації Хомчака, вказують на те, що він заробляє на здачі привласнених державних квартир в оренду.

Нагадаємо, що минулого року на рекордному хабарі в 1 млн грн погоріло командування Медичних сил ЗСУ. Гроші вимагали за право поставити медичні маски на потреби військових. Командувати Медичними силами Ігоря Хоменка свого часу теж призначив особисто Хомчак. Головнокомандувач й досі не звільнив з лав ЗСУ підзвітних собі корупціонерів. Ба більше, намагається зам'яти скандал і повернути тимчасово відстороненого Хоменка на посаду.

Масштабна корупція в оборонці та ЗСУ, що мала місце за часів Порошенка-Свинарчука, під керівництвом нового командування нікуди не зникла. Квартирні земельні та тендерні корупційні схеми, вочевидь, очолили нові люди, контрольовані Хомчаком та наближеним до нього оточенням.

    Реклама на dsnews.ua