• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Ковідну" тисячу можна буде витратити на ліки: але лише пенсіонерам

Українці віком від 60 років, які отримали обидві дози вакцини від коронавірусу, зможуть використати тисячу гривень від держави на купівлю ліків

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив президент Володимир Зеленський, повідомляє "ДС".

"Доручив уряду забезпечити, щоб громадяни у віці 60+ могли використати 1 тис. гривень від держави за соціальними напрямками, зокрема на купівлю ліків. Механізми мають бути напрацьовані протягом тижня, а використання – вже з січня", — написав він.

Він розповів, що обговорював з урядовцями умови державної програми "єПідтримка".

 За словами президента, "це простий і конкретний шлях підтримати і людей, і бізнес – через людей".

"Насамперед ті галузі економіки, які найбільше постраждали від карантинних обмежень. Креативний сектор – театри, музеї, кіно. А також транспортну сферу – авіацію та залізницю. Як результат – завдяки цьому українці молодшого віку матимуть приємний стимул, щоб ухвалити рішення про вакцинацію", — зазначив глава держави.

За словами гаранта за кілька тижнів після того, як він запропонував цю програму, "додано й технічно опрацьовано ще дві суттєві опції для її розширення".

Зеленський зазначив, що програма "єПідтримка", зокрема, включатиме й купівлю книжок.

"Це великий плюс для нашого книговидавництва та книжкових крамниць. Також це додає програмі аудиторію – людей середнього і старшого віку. Але соціальна основа програми має бути ще ширшою", — наголосив він.

Зеленський розповів, що друга опція "враховує інтереси тих українців, які більше за інших потребують державної підтримки". Такою опцією президент оголосив можливість придбання ліків літніми людьми.

Зеленський також переконує, що програма буде профінансована повністю.

"Хочу окремо зазначити, щоб розвіяти передбачувані страшилки від телевізійних "ванг" і "нострадамусів": "єПідтримка" буде повністю забезпечена фінансово. А діятиме вона достатньо часу, щоб кожен міг скористатися своєю тисячею", — підсумував президент.

Нагадаємо, з 19 грудня в Україні почнуть виплачувати 1 тисячу гривень за вакцинацію від коронавірусу. Спочатку її можна буде отримати тільки в додатку "Дія", а у 2022 році запропонують альтернативний механізм нарахування виплат.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua