• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кожен п'ятий абітурієнт не знає "канонічних дат" сучасної України, — організатор ЗНО

Майже 20% абітурієнтів в Україні не знають ключових дат незалежної України, а також не можуть хронологічно розташувати події

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів керівник Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Це діти, які не володіють картографічними вміннями, не орієнтуються в історичній хронології та не здатні розташувати події, між якими відстань 10-20 років", — сказав Бойко.

За словами експерта, абітурієнти, які здобули повну загальну середню освіту за часів незалежної України, не можуть згадати "канонічні дати", які привели до цієї незалежності. Йдеться про дати прийняття Акта Незалежності, Декларації про державний суверенітет, референдуму про незалежність і т. п.

"Цього року ми поставили дітям питання про псевдореферендум в Криму 2014 року. І 15-17% наших абітурієнтів вважають, що його було проведено у 1991 або 1996", — говорить Валерій Бойко.

На його думку, з точки зору суспільствознавчої компоненти діти демонструють більш загрозливі і більш невтішні результати, ніж з математики. Нагадаємо, більше 30% учасників ЗНО в цьому році з математики не отримали мінімальні 10 балів з 67 можливих.

Як повідомляла "ДС", у 2021 році абітурієнти найкращі результати показали з біології, а найгірші — з математики.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua