• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Країни ООН "не повелися" на спроби Росії легалізувати "ЛДНР"

Реклама на dsnews.ua

Позиція Росії, яка намагалась провести на рівні ООН обговорення з імплементації Мінських угод із залученням представників невизнаних "ДНР" і "ЛНР", є оманливою

Про це йдеться в спільній заяві Великої Британії, США й Естонії, яка була оприлюднена в середу, 2 грудня, інформує "ДС".

Заяву навів у себе в Facebook постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

"Ми рішуче відкидаємо твердження Росії, що вона начебто виступає посередником у внутрішньому конфлікті. РФ є активним учасником підготовки, оснащення й керування збройними формуваннями в районах, що не перебувають під контролем Уряду України, поповнюючи ці проксі-сили військовим персоналом і технікою", — наголошується в оприлюдненій позиції трьох держав.

Заява Британії, США й Естонії з’явилася у відповідь на спроби Москви провести напередодні інтерактивне засідання РБ ООН за формулою Арріа, куди були запрошені представники окупаційної влади невизнаних "ЛДНР, контрольованих Москвою. Натомість ця спроба використання майданчику ООН була зірвана – західні країни відмовились від участі в російській ініціативі, а ООН навіть не транслювала подію на офіційних ресурсах.

Як підкреслюється в заяві трьох держав, "ця зустріч була відкритою спробою подати неправдивий та оманливий наратив щодо конфлікту на сході України". У цьому зв’язку західні країни нагадали, що РФ "ініціювала та продовжує розпалювати" конфлікт, який "призвів до понад 13 тисяч смертей, жахливих порушень прав людини та погіршення гуманітарної ситуації для цивільного населення".

"Ми повторюємо свою підтримку Мінським домовленостям, а також тверду відданість забезпеченню мирного розв’язання конфлікту з повною повагою до суверенітету й територіальної цілісності України. Ми вітаємо кроки, зроблені українським урядом для прогресу у врегулюванні конфлікту, і закликаємо Росію діяти аналогічним чином", — наголошується в документі.

Нагадаємо, Місія ОБСЄ вже неодноразово інформувала про виявлення на тимчасово окупованому Донбасі різноманітних типів російських систем радіоперешкод та радіоелектронної боротьби: Р330 "Житель", "Леєр-3" РБ-341В, 1Л269 "Красуха-2", РБ-109A "Биліна", "Репелент-1", "Торн", "Тірада-2" та ін.

    Реклама на dsnews.ua