• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

"Краще б їх викинути": Кравчук закликав відкривати вогонь на провокації на Донбасі

Україна має відповідати на російські провокації на Донбасі, в тому числі і відкривати вогонь у відповідь

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24", говорячи про необхідність реагувати на обстріли, передає "ДС".

"Ми реагуємо і словами, й іншими способами. Найкращою реакцією було б взяти й викинути їх з Донбасу і Криму. Вони на це заслуговують. Але це війна, ми домовилися, що ми будемо працювати дипломатичними політичними методами. Інша справа – не можна лишати поза увагою жодного факту, якоїсь брутальної лайки, ставлення, оцінки, політичної брехні. На будь-яку брехню треба відповідати правдою, фактами. У нас таких фактів, такої правди до біса", — сказав він.

За словами Кравчука, потрібно діяти дзеркально.

"Якщо ми подивимося на останні події, то вони очевидні. Вчора і сьогодні убивають наших солдатів, стріляють, при чому уже з 120-мм мінометів, тобто порушують всі можливі й неможливі домовленості. Я скажу свою думку, я б діяв дзеркально: на кожен постріл відповідати пострілом. Не треба видумувати, що це провокація чи не провокація. Постріл є постріл. Якщо вони стріляють, відповідати маємо так само", — підкреслив він.

Представник України в ТГК закликав не чекати, поки Україна зазнає втрат.

"Вони використовують будь-які можливості, щоб провокації перетворювати на реалії. Тобто звинувачувати Україну, вимагати від України і стріляти в солдатів України. Чого ми маємо спостерігати і робити вигляд, що цього не відбувається? Має бути відповідна жорстка реакція у всьому, інакше вони будуть розуміти, що наші поступки – це ознака нашої слабкості", — сказав Кравчук.

Як повідомляла "ДС", 2 лютого в районі Торецьку Донецької області російський снайпер важко поранив українського військового, який пізніше помер в лікарні.

26 січня неподалік Новоалександрівки на Луганщині російський снайпер поранив українського військового. 30 січня боєць помер в лікарні.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що на Донбасі вже немає перемирʼя.

    Реклама на dsnews.ua