• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Червоний комісар. Чи зможе Ківа поховати Маркса

Можна було б порадіти, що українська соціалістична ідея буде остаточно дискредитована з приходом одіозного Ківи, якби гри в соціалізм не були б так небезпечні
Реклама на dsnews.ua

Новина про те, що Ілля Ківа вирішив очолити Соціалістичну партію України, потішила українську публіку більше, ніж фейковая фотографія Путіна в оточенні світових лідерів, яку поширив російський пропагандист Соловйов.

Просто Путіну в Україні вже давно ніхто не дивується. Чи То справа Ківа. Молодість, запал, креатив і повна відсутність здорового глузду. Інтернет рясніє картинками: Ківа з колодою на суботнику, Ківа в кепці з ленінським прищуром. Ківа, Ківа, кругом один Ківа. Весело? Ще б! Це українська політика, дитинко. Тут сам чорт ногу зломить.

Тут треба зауважити, що СПУ спростувала інформацію про призначення радника міністра внутрішніх справ на посаду голови партії. Більш того, екс-депутат від соціалістів Іван Бокий заговорив про рейдерське захоплення партії.

При цьому все та ж СПУ цілком офіційно опублікувала відео з голосуванням за кандидатуру Ківи. Виявляється, в країні є дві Соцпартії, які багато років розбираються в судах, яка з них справжня. Одна, яку очолив Ілля Ківа, інша, у якої сильно вплив колишнього депутата фракції Партії регіонів Миколи Рудьковського. Досі в масах панує нерозуміння, хто ж в країні є виразником соціалістичної ідеї. А Ківа вже розповідає, що "найближчим часом СПУ поверне собі лідируючі позиції на українському політичному полі, стане важливим інструментом змін у країні".

Новообраний лідер або нелидер (суд розбереться) анонсує майбутню партійну чистку і "зміцнення партії патріотичним рухом". "Соціалізм повинен бути з гострими зубами і міцними кулаками. Червоний терор проти українського олігархату вже попереду", — заявив Ківа. Все так. Але тільки чому деолігархізації країни обов'язково повинна супроводжуватися терором? Ось в чому питання. Лідерство Іллі Ківи Соціалістичної партії вже стало приводом для жартів. Чи Не вийде так, що боротьба з олігархатом під його керівництвом перетвориться в справжній анекдот?

Як би те ні було, Соціалістична партія живе скандалами, спостерігати за якими боляче і смішно одночасно. Справа тут не в Киві, звичайно ж. Справа в Соціалістичній партії, яка виявилася зовсім не здатною відповідати віянню часу. Політичний соціалізм з ідеї давно перетворився на бренд, за право володіння якими ведеться серйозна боротьба.

Українське суспільство за своєю суттю консервативно. Будь-яка риторика, що закликає до збереження традиційних цінностей, незмінно знаходить підтримку в українського виборця. От тільки український пострадянський консерватизм лівий, а не правий. У цьому його особливість. Більшість українців досі вірять в соціалістичні утопії так, наче це якесь "славне традиційне минуле", яке варто зберігати. Вітчизняні соціалісти завжди боролися не за соціалістичні блага, а за збереження соціалістичних ілюзій. Це єдина можливість для них продовжити своє політичне існування.

Реклама на dsnews.ua

Для того щоб досягти рівня розвинених соціалістичних країн Північної Європи, українським соціалістам слід було б поступово поступатися позиціями і відмовлятися від радянської риторики. В капіталістичних країнах соціалізм розвивався як контртезу правого консерватизму. Адже для того щоб вимагати більш справедливого розподілу прибутку, хтось повинен її спочатку заробити. З-за відсутності в Україні широкого прошарку національної буржуазії будь-які ліві заклики збереження соціалістичних стандартів неминуче перетворюються в махровий популізм. Саме українські соціалісти, підігруючи великим власникам, які стоять на шляху виникнення в Україні середнього класу, ліберальної відкритої економіки. Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Сергій Каплін, так і колишні "регіонали", які очолюють профспілки та ради ветеранів, — все це ліві консерватори, які експлуатують виключно радянські соціалістичні гасла. Ілля Ківа, закликає до антиолигархическому терору, — тільки наступний щабель соціалістичної деградації.

Можна було б порадіти, що українська соціалістична ідея буде остаточно дискредитована з приходом на керівну посаду одіозного Ківи. Можна було б. Якби гри в соціалізм не були для нашої, отруєної радянським вірусом країни настільки ж небезпечні, як і експлуатація ностальгічних настроїв про відродження Радянського Союзу. Соціалістичні гасла — земля, власність, підприємства під контролем держави, все забрати і поділити, безкоштовна медицина і освіта — висічені на серце більшості українців. Що буде, якщо вигадки про "червоний терор" і "соціальної справедливості" підхоплять ті, хто буде мати твердий намір їх здійснити? Що буде, якщо вистава "Червоний комісар Ківа" порушить уяву поборників охлос-революції? Дуже може статися, що величезна кількість українців, посміявшись над Ківою, серйозно поставляться до тих сенсів, які він повторює для створення собі політичної впізнаваності. Що буде тоді? Чи Не виявиться так, що розчарувавшись у социалисте Ківі, суспільство підтримає лівих радикалів? Навряд чи Ілля Ківа або його спонсори зможуть отримати дивіденди у разі, якщо "ідея піде в маси".

Переформатування України з постколоніальної території, яка розчленована на сфери впливу між олігархами, в сучасну капіталістичну країну з сильним соціальним контекстом — це сьогодні питання виживання для представників політичних еліт, середнього класу і власників капіталу незалежно від їх партійної приналежності. І займатися цим повинні всі. Тому що українське суспільство буквально отруєне войовничої соціалістичною риторикою.

    Реклама на dsnews.ua