• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Кравчук назвав Мінські угоди "величезною помилкою" і "петлею на шиї України"

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук назвав підписані за тодішнього президента Петра Порошенка Мінські угоди "політичної петлею на шиї України"

Про це він сказав в інтерв'ю ТСН, передає "ДС".

«Комплекс заходів, який підписали в 2015 році за часів Петра Порошенка, є величезною помилкою. Це політична петля на шиї України і одне з гальм, яке скрізь і в усьому заважає нам приймати рішення», — сказав Кравчук.

Він розповів, що реалізація Мінських угод стає предметом частих суперечок під час засідань ТКГ.

«Вони повторювали (на засіданні ТКГ 11 листопада, — "ДС") одне й те ж, що, мовляв, Україна змінює філософію і порядок мінських домовленостей. Що там записані спочатку вибори, а потім кордон, а Україна хоче навпаки. А далі вони не хочуть слухати мене про те, що цей комплекс заходів було підписано в дуже складних умовах, тривали військові дії. Але факт залишається фактом», — зазначив Кравчук.

Він нагадав, що за час конфлікту на Донбасі було прийнято багато документів. За словами глави української делегації в ТКГ, треба брати весь комплекс рішень, а не акцентувати на одному пункті про вибори і кордон.

«Ми намагаємося переконати, аргументуємо, говоримо про можливі компроміси. Є, наприклад, ідея, що, можливо, не весь кордон спочатку передавати під контроль України, можливо, разом із силами ОБСЄ. Є багато варіантів, але головний принцип — не можна провести вибори за українськими законами на території, де немає ні грама українського», — додав Кравчук.

Нагадаємо, раніше Кравчук запропонував вивести з України найманців, які "просто воювали" на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua