• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Кравчук назвав дату місцевих виборів в ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua

Підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей для створення умов для проведення там місцевих виборів

Про це заявив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, інформує "ДС".

Він підкреслив, що згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО мають відбутися місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ — Копенгагенського документа 1990 року.

"Крім того, необхідно буде прийняти закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО. Я думаю, що Верховна Рада вже напрацювала багато в цьому напрямі. Потрібно підняти всі ці напрацювання, подивитися на їх зміст, і з урахуванням тих змін, які відбулися, прийняти відповідне рішення", — зазначив Кравчук, слова якого цитує "Інтерфакс-Україна".

Кравчук також зазначив, що українська сторона дуже б хотіла, щоб наступна зустріч лідерів держав "нормандського формату" відбулася до кінця 2020 року.

"Щоб вони оцінили процес імплементації домовленостей, що зроблено, що не зроблено. І обовʼязково обговорили умови безпеки і політичні умови для місцевих виборів. Щоб було чітко і зрозуміло сказано, що місцеві вибори в ОРДЛО можливі тільки в певних відповідних умовах", — зазначив він.

Він також додав, що оскільки "формулу Штайнмаєра" обговорювали на зустрічі "нормандської четвірки" в грудні 2019 року в Парижі й взяли в роботу, то її не можна обійти стороною і необхідно також згадати в документі.

    Реклама на dsnews.ua