• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кравчук назвав причини загострення на Донбасі і закликав "на силу відповідати силою"

Загострення військової ситуації на Донбасі, яке спостерігається останнім часом, — це реакція Росії на активізацію дій України у відстоюванні своїх позицій

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив голова Української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук, інформує "ДС".

"Тиша" стала менше "тишею" ніж була, скажімо, тиждень тому. Тобто стріляють більше, є багато поранених, є багато контужених. Очевидно, що активність російської сторони зросла", — сказав Кравчук в інтервʼю телеканалу "Дом".

Він наголосив, що спроби української сторони прояснити ситуацію поки не дають якихось конкретних результатів. Кравчук припускає, що це реакція Росії на активність України.

"Останнім часом і президент Володимир Зеленський, і Верховна Рада, і наша делегація у ТКГ значно посилили активність. Плюс санкції. Тобто Росія побачила, що Україна від слів перейшла до справи. Те, що раніше не робилося, хоча були можливості, зараз реально здійснюється", — пояснив голова української делегації.

Він також нагадав, що на Росію посилюється міжнародний тиск, зокрема через анексію Криму. "Думаю, все це в цілому створило таку ситуацію, коли Росія відчула, що тиск на неї посилюється. В таких випадках, як показує досвід, опонент намагається довести, що він теж, мовляв, не спить. І він починає якісь дії", — цитує слова Кравчука Укрінформ.

На його думку, в нинішній ситуації навіть потужна російська пропаганда не спрацює, тому що "люди порівнюють те, що відбувається в Україні та в Росії, і результат працює сьогодні не на Росію".

"Нам потрібно на силу відповідати силою, на свободу — свободою, на переговори — переговорами. Ми будемо ініціювати це. Ми будемо підтримувати розумні дії. І коли нас бʼють, ми не будемо удавати, що це провокація. Ми повинні бачити реальну ситуацію та діяти в умовах реальної ситуації", — впевнений голова Української делегації у ТКГ.

Раніше Кравчук заявив, що повʼязує загострення ситуації на Донбасі із санкціями щодо Віктора Медведчука і наближених до нього телеканалів. Також він заявляв, що з Росією домовитися неможливо.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua