• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Кравчук не бачить перспектив перенесення засідань ТКГ з Мінська

Реклама на dsnews.ua

Перенесення засідань Тристоронньої контактної групи по Донбасу з Мінська в інше місце не обговорювалося, а саме місце проведення переговорів не має значення для зустрічей в форматі відеоконференцій

Про це сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, коментуючи заяву про те, що переговори у Мінську не мають сенсу і відбуватимуться у Відні, інформує "ДС".

"Є порядок, якого потрібно дотримуватися. Наприклад, група називається як? Тристороння контактна група. Провідну роль там грає модератор, ОБСЄ, і "тристороння" — означає Україна, Росія й ОБСЄ. Таким чином, щоб вирішити питання, де має збиратися група, потрібно спільне рішення, одна Україна не може вирішити це питання, як і Росія", — сказав Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

Кравчук нагадав, що Росія вже намагалася в односторонньому порядку призначити місце зустрічі для чергового засідання: "Вже було таке, що Росія запропонувала фізичну зустріч в Мінську, але модератор зробив відповідне подання, в якому зазначив, що за таких умов поки, з огляду на коронавірус, немає можливостей. І ми з цим згодні і дотримуємося цієї позиції".

Голова української делегації також вважає, що, виходячи з нинішніх реалій, фізична присутність сторін для участі в засіданні ТКГ не є обовʼязковою.

"Звичайно, якщо говорити про думку конкретної людини — так, зараз немає таких умов, щоб збиратися в Мінську, і коронавірус і політична ситуація там не сприяють для зустрічей, але це моя особиста думка. Ми поки що не ставимо питання про перенесення зустрічі кудись або проведенні її десь фізично. А для зустрічі в відеоформаті не має ніякого значення, де перебувають учасники", — сказав Кравчук.

Раніше про те, що Мінськ вичерпав себе як майданчик переговорів по Донбасу, заявили у провладній партії "Слуга народу". Також на цьому наголошують представники міжфракційного парламентського обʼєднання "За демократичну Білорусь".

    Реклама на dsnews.ua